SON DAKİKA
Hava Durumu

Savaş mağduru Ukraynalı çocuklar, Muğla Valisi Akbıyık'ı ziyaret etti

Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçiliği koordinasyonunda düzenlenen rehabilitasyon programı kapsamında Ukrayna'nın Sumi şehrinden Türkiye'nin Muğla şehrine gelen savaş mağduru çocuklar, Muğla Valisi İdris Akbıyık ile görüştü.

Haber Giriş Tarihi: 10.01.2024 22:59
Haber Güncellenme Tarihi: 10.01.2024 23:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Savaş mağduru Ukraynalı çocuklar, Muğla Valisi Akbıyık'ı ziyaret etti

İşgalci Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik yoğuştırdığı saldırılardan en çok etkilenen çocuklara yönelik olarak Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçiliğinin koordinasyonunda rehabilitasyon programı tertip edildi.

Program kapsamında Ukrayna'nın Sumi şehrindeki savaş mağduru çocuklar ve velileri geçtiğimiz hafta; 5 Ocak 2024 tarihinde Ukrayna'dan yola çıkarak Muğla'ya geldi.

Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçiliğinin koordinasyonunda TİKA Ukrayna Program Koordinatörlüğünün desteğiyle Muğla Valiliği ve Ukrayna Sumı Valiliği işbirliği içerisinde düzenlenen rehabilitasyon programı kapsamında Muğla'da bulunan çocuklar ile velileri Muğla Valisi İdris Akbıyık'la bir araya geldi.

Bölgedeki son durum ve savaşın çocuklar üzerine etkileri hakkında bilgi alan Vali Akbıyık, Muğla'daki kültür ve doğa etkinlikleriyle misafirlerin unutulmaz bir deneyim yaşayacağını belirterek Ukrayna'daki çatışmaların sona ermesi temennisinde bulundu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.