SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna askeri istihbaratı: Rus saldırıları baharın başında sona erebilir

Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Başmüdürlüğü (GUR) Başkanı Kırılo Budanov, Rusya’nın Ukrayna'yı hedef alan saldırılarının baharın başında tamamen tükeneceğini ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 31.01.2024 20:30
Haber Güncellenme Tarihi: 31.01.2024 20:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna askeri istihbaratı: Rus saldırıları baharın başında sona erebilir

Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Başmüdürlüğü (GUR) Başkanı Kırılo Budanov,  30 Ocak 2024 tarihinde Ukrayna ulusal televizyonuna açıklamalarda bulundu. Budanov, Rusya'nın Ukrayna'da devam eden saldırısının 2024 baharının başlarında sona ereceğini söyledi.

RUSYA'NIN TAARRUZU TAMAMEN TÜKENECEK, BİZİMKİ BAŞLAYACAK

Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Başmüdürlüğü (GUR) Başkanı Kırılo Budanov, işgalci Rus ordusunun Donetsk ve Lugansk’ın idari sınırlarına ilerlemeye çalıştığını ve hızla Harkiv bölgesindeki Çornıy Jerebets Nehri'ne ulaşmayı hedeflediğini vurguladı. Budanov,  “Baharın başlarında bir yerde (Rusya'nın) taarruzu tamamen tükenecek. Biz bir hamle yapıyoruz sonra düşman da bir hamle yapıyor. Şimdi sıra düşmanda. Bu bitecek, sonra bizimkisi başlayacak. Bu da Ukrayna'nın yeni bir karşı taarruz başlatmasının önünü açıyor” dedi. Ayrıca Budanov, mevcut saldırının Kasım 2023'teki başlangıcından bu yana önemli bir ilerleme kaydetmediğini de sözlerine ekledi.    

Ukrayna askeri istihbaratı şefi Budanov, "Bazı boş arazilerde ve Avdiyivka civarında (düşmanın) bazı ilerlemeleri oldu evet ama bu onların beklediği gibi değildi" değerlendirmesini yaptı.

RUSYA, UKRAYNA ASKERİ İSTİHBARATI ŞEFİ BUDANOV'U ARANANLAR LİSTESİNE EKLEDİ

Rus propaganda medyası tarafından 13 Aralık 2023 tarihinde yayımlanan haberlere göre; Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Başmüdürlüğü (GUR) Başkanı Kırılo Budanov, Rusya İçişleri Bakanlığı tarafından arananlar listesine alınmıştı.

         

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.