SON DAKİKA
Hava Durumu

Zelenskıy: Avrupa Birliği 1 milyon top mermisi sağlamaya hazır

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy Avrupa Birliği'nin (AB), Ukrayna'ya acil ihtiyaç duyulan 1 milyon top mermisini sağlamaya hazır olduğunu bildirdi.

Haber Giriş Tarihi: 09.05.2023 17:11
Haber Güncellenme Tarihi: 09.05.2023 19:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Zelenskıy: Avrupa Birliği 1 milyon top mermisi sağlamaya hazır

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Avrupa Birliği'nin, Ukrayna'ya acil ihtiyaç duyulan mühimmat ve 1 milyon top mermisi sağlayacağını açıkladı.

Zelenskıy, 9 Mayıs Avrupa Günü kutlamaları için Ukrayna'nın başkenti Kıyiv'i ziyaret eden AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile bir araya geldi. Zelenskıy düzenlenen basın toplantısında, Ukrayna'nın her gün işgalci Ruslara karşı savunmanın önemine değinerek, "Düşürülen her terör füzesi, Rus saldırılarını püskürtmedeki askerlerimizin her başarısı saldırganı yenebileceğimizin kanıtıdır" ifadelerini kullandı.

UKRAYNA İÇİN 1 MİLYON TOP MERMİSİ HAZIR

Zelenskıy, işgalci Rus askerlerine karşı Ukrayna'ya sağlanacak daha fazla mühimmatın önemine değinerek, "Bu bağlamda AB'nin Ukrayna'ya acil ihtiyaç duyulan mühimmat ve bir milyon top mermisi sağlamaya hazır olduğu için Leyen'e teşekkür ettim. Ukrayna'nın, AB üyeliğine ilişkin müzakerelerin başlatılması konusunda olumlu karar alma zamanı geldi" ifadesini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.