SON DAKİKA
Hava Durumu

Zelenskıy, bugün yıl sonu basın toplantısı düzenleyecek

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy bugün saat 18.00'de Rus saldırıları altındaki ülkede yaşanan gelişmeler ve cephedeki mevcut durum hakkında bilgilendirme yapmak üzere yıl sonu basın toplantısı düzenleyecek.

Haber Giriş Tarihi: 19.12.2023 13:15
Haber Güncellenme Tarihi: 19.12.2023 13:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Zelenskıy, bugün yıl sonu basın toplantısı düzenleyecek

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Rus saldırıları altındaki Ukrayna'nın ülke genelindeki durumuna ve cephedeki gelişmelere ilişkin bilgi vereceğini duyurdu. Zelenskıy, 19 Aralık 2023 tarihinde Kıyiv saati ile 18.00'de başlayacak olan toplantıda ülkedeki gelişmeler ve müttefik ülkelerin sağladığı destek hakkında basın mensuplarına bilgilendirmede bulunacak. 

ZELENSKIY, ÜLKEDEKİ GELİŞMELER VE CEPHEDEKİ MEVCUT DURUM HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPACAK

Cumhurbaşkanı Zelenskıy, son basın toplantısını Rus saldırılarının Ukrayna'ya yönelik işgal girişiminin birinci yılı olan 24 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirmişti. Zelenskıy'ın son dönemde Ukrayna'ya tedarik edilmesi beklenen maddî yardımlar hakkında değerlendirme yapması ve önemli açıklamalarda bulunulması bekleniyor. Ukrayna'ya askerî ve ekonomik anlamda destek olan Joe Biden yönetimi, ABD Kongresinde yaşanan son tartışmanın ardından Kıyiv hükûmetine yeni bir paket hazırladığını duyurmuştu. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.