SON DAKİKA
Hava Durumu

Zelenskıy ile Aliyev Münih'te bir araya geldi

60. Münih Güvenlik Konferansı kapsamında Almanya'da bulunan Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev görüşme gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 17.02.2024 16:37
Haber Güncellenme Tarihi: 17.02.2024 16:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Zelenskıy ile Aliyev Münih'te bir araya geldi

İlk kez 1963’te düzenlen ve dünyanın önde gelen siyasetçilerini, diplomatlarını, askerî yetkililerini ve akademisyenlerini bir araya getiren Münih Güvenlik Konferansı'nın 60'ıncısı kapsamında programlar devam ederken zirveye katılan liderler, ayrıca görüşmelerde bulunuyor.

Konferansa katılan Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 17 Şubat 2024 tarihinde bir araya gelerek bir görüşme gerçekleştirdi.

ZELENSKIY'DAN ALİYEV'E TEBRİK

Cumhurbaşkanı Zelenskıy, görüşmede 7 Şubat'ta gerçekleşen cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanarak tekrar göreve gelen İlham Aliyev'i zaferinden dolayı bir kez daha tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, tebriklerden dolayı minnettarlığını ifade ederek, Volodimir Zelenskıy'dan bir tebrik mektubu aldığını memnuniyetle kaydetti.

UKRAYNA AZERBAYCAN İLİŞKİLERİ ELE ALINDI

İki liderin görüşmesinde Azerbaycan ile Ukrayna arasındaki ikili ilişkiler ele alınırken, Zelenskıy Azerbaycan'ın Ukrayna'ya sağladığı insani yardımın Ukrayna halkı nezdinde çok takdir gördüğünü belirtti.

Toplantıda ayrıca, iki ülke arasındaki ekonomik-ticari, insani, enerji ve diğer alanlarda gerçekleşen iş birliği konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.