SON DAKİKA
Hava Durumu

NATO: Çin'in Rusya’ya silah yardımı sağladığına dair sinyaller var

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı işgal girişiminin birinci yılında barış görüşmeleri çağrısı yapan Çin’in “yeterince güvenilirliği olmadığını” söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 24.02.2023 19:00
Haber Güncellenme Tarihi: 25.02.2023 10:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
NATO: Çin'in Rusya’ya silah yardımı sağladığına dair sinyaller var

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı işgal girişimiyle ilgili barış görüşmeleri çağrısı yapan Çin hükumetinin samimiyetinden şüphe duyduğunu belirtti. Ayrıca Stoltenberg, Pekin yönetiminin yetirince güvenirliği olmadığını bildirdi.

ÇİN, RUSYA’NIN YASA DIŞI İŞGALİNİ KINAMADI!

The Guardian, Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı savaşın birinci yılında Estonya’da ziyarette bulunan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Çin’in Ukrayna Rusya Savaşında barış görüşmeleri için yaptığı açıklamalar hakkında, “Çin’in bu konuda yeterince güvenilirliği yok, çünkü Ukrayna’nın yasadışı işgalini kınayamadılar ve aynı zamanda işgalden günler önce Rusya ile sınırsız ortaklık anlaşmaları imzaladılar” dedi.

Çin’in Rusya’ya silah sağlamaması konusunda da uyarıda bulunan Stoltenberg, “Çin’in ne yaptığını yakından takip ediyoruz ve Rusya’ya silah yardımı sağladığına dair sinyaller gördük. Bu büyük bir hata olur” ifadelerini kullandı. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.