SON DAKİKA
Hava Durumu

Denizli Türk Ocağından "Ukrayna-Rusya Savaşı ve Kırım Türklerinin Mücadelesi" konferansı

QHA Başeditörü Ömer Cihad Kaya, 10 Şubat'ta Türk Ocakları Denizli Şubesinde "Ukrayna-Rusya Savaşı ve Kırım Türklerinin Mücadelesi" konulu konferansta konuşmacı olarak yer alacak.

Haber Giriş Tarihi: 09.02.2024 18:30
Haber Güncellenme Tarihi: 09.02.2024 22:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Denizli Türk Ocağından "Ukrayna-Rusya Savaşı ve Kırım Türklerinin Mücadelesi" konferansı

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik olarak başlattığı geniş çaplı işgal girişimi ve 2014 yılında Rusya tarafından işgal edilen Vatan Kırım, gündemdeki sıcaklığını koruyor. Konu, 10 Şubat 2024 tarihinde Türk Ocakları Denizli Şubesinde gündeme gelecek. 

"UKRAYNA-RUSYA SAVAŞI VE KIRIM TÜRKLERİNİN MÜCADELESİ"

Kırım Haber Ajansı (QHA) Başeditörü Ömer Cihad Kaya, Türk Ocakları Denizli Şubesinin binasında saat 14.30'da "Ukrayna-Rusya Savaşı ve Kırım Türklerinin Mücadelesi" başlığıyla konuşma yapacak. 24 Şubat 2022'de başlayan topyekûn saldırıların ilk dakikalarından bu yana süreci yakından takip etme imkanı bulan Kaya, Kırım Tatar halkının ana vatanı Kırım'ın 2014 yılında Rusya tarafından işgali, 24 Şubat 2022'de Rusya'nın Ukrayna'da başlattığı topyekun savaş ve Kırım Tatar halkının milli mücadelesini ele alacak. Konferans kapsamında, Kırım Tatar halkının milli lideri, Ukrayna Milletvekili ve Türk Dünyasının Yaşayan Efsanesi Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu'nun mücadele hayatı irdelenecek.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.