SON DAKİKA
Hava Durumu

Dışişleri Bakan Yardımcısı Ekinci, Büyükelçi Bodnar'ı ağırladı

Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Berris Ekinci, dün Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar'ı makamında ağırladı. Görüşmede ikili ilişki ve bölgesel konular masaya yatırıldı.

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2024 10:08
Haber Güncellenme Tarihi: 11.06.2024 10:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Dışişleri Bakan Yardımcısı Ekinci, Büyükelçi Bodnar'ı ağırladı

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Berris Ekinci 10 Haziran 2024 tarihinde Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar'ı (Vasyl Bodnar) makamında ağırladı. İkili, birebir yaptığı görüşmede Ukrayna ile Türkiye arasındaki ikili ilişkiyi, küresel ve bölgesel gelişmeleri ele aldı. 

BAKAN YARDIMCISI EKİNCİ, BÜYÜKELÇİ BODNAR'I AĞIRLADI

Türkiye Dışişleri Bakanlığının tarafından verilen bilgide, "Bakan Yardımcımız Büyükelçi Berris Ekinci, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar’ı kabul etmiştir. Görüşmede, Ukrayna ile ikili ilişkilerimiz ve bölgesel meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur" ifadeleri kullanıldı. 

İşgalci Rusya'nın 24 Şubat 2022'de Ukrayna'nın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne karşı geniş çaplı işgal girişimi başlatmasıyla arabulucuk rolü üstlenen Türkiye Cumhuriyeti, 3. yılına giren savaşın adil ve çözümcül bir şekilde sona ermesi konusunda çağrıda bulunuyor. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.