SON DAKİKA
Hava Durumu

Emine Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile çevre çalışmaları iş birliğini görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Anar Alekberov, çevre çalışmaları alanında hayata geçirilebilecek iş birliği imkânlarını değerlendirdi.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2024 15:50
Haber Güncellenme Tarihi: 08.06.2024 15:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Emine Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile çevre çalışmaları iş birliğini görüştü

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Haydar Aliyev Vakfı İcra Direktörü Anar Alekberov ile 7 Haziran 2024 tarihinde Vahdettin Köşkü’nde bir araya geldi.

GÜNDEM: ÇEVRE ÇALIŞMALARI İŞ BİRLİĞİ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Alekberov'un, bu yıl Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenecek olan 29. İklim Değişikliği Taraflar Konferansı hakkında bilgi verdiği görüşmede, Emine Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler (BM) ile Türkiye'de yürüttüğü çevre çalışmaları ve Haydar Aliyev Vakfı arasında iş birliği imkânları ele alındı.

Alekberov görüşmede, 11-12 Kasım Liderler Zirvesi döneminde Türkiye ile ortak etkinlikler yapma isteğinden bahsetti.

Emine Erdoğan ise COP Zirvesi’ne yaptığı ev sahipliği konusunda Azerbaycan'ı tebrik edip Türkiye olarak kardeş ülkeyi desteklemek adına ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

"29. İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ TARAFLAR KONFERANSI HAZIRLIKLARI HAKKINDA BİLGİ ALDIM"

Emine Erdoğan, görüşmenin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Haydar Aliyev Vakfı İcra Direktörü Anar Alekberov ile İstanbul'da bir araya geldik. Haydar Aliyev Vakfının çalışmaları ve Bakü'de düzenlenecek 29. İklim Değişikliği Taraflar Konferansı hazırlıkları hakkında bilgi aldım. Zirveye dair iş birliği alanlarımızı değerlendirdik. Tüm dünya liderlerini iklim temasında buluşturan bu önemli zirveye Azerbaycan'ın ev sahipliği yapacak olmasından duyduğumuz mutluluğu bir kez daha ifade ettim." cümlelerine yer verdi.

Emine Erdoğan, paylaşımının devamında "Türkiye olarak, kardeş ülkemiz Azerbaycan'ın daima yanındayız" ifadesini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.