SON DAKİKA
Hava Durumu

Gürcistan Başbakanı: NATO, Gürcistan'ın savunma yeteneklerinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynadı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Güney Kafkasya ziyareti kapsamında Gürcistan Başbakanı İrakli Kobakhidze ile görüştü. Kobakhidze "NATO, Gürcistan'ın savunma yeteneklerinin geliştirilmesinde önemli rol oynadı" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 19.03.2024 13:20
Haber Güncellenme Tarihi: 19.03.2024 14:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Gürcistan Başbakanı:  NATO, Gürcistan'ın savunma yeteneklerinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynadı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Güney Kafkasya ziyareti kapsamında Gürcistan Başbakanı İrakli Kobakhidze ile 18 Mart’ta görüştü. Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te gerçekleşen görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi.

Kobakhidze açıklamasında, "NATO Genel Sekreteri olarak 10 yıllık görev süreniz benzeri görülmemiş zorluklarla geçti ancak sizin liderliğiniz altında birçok zorluğun üstesinden gelindi ve NATO, Avrupa-Atlantik güvenliğinin ana garantörü olmaya devam ediyor" ifadelerine yer verdi. 

"NATO, GÜRCİSTAN'IN SAVUNMA YETENEKLERİNİN GELİŞTİRİLMESİNDE ÖNEMLİ BİR ROL OYNADI"

NATO'nun, Gürcistan'ın toprak bütünlüğü ve egemenliğine somut destek verdiğine işaret eden Kobakhidze, "Gürcistan, NATO'nun en sadık ve güvenilir ortaklarındandır ve bunu vurgulamak isterim. Ülkemiz, yıllar içerisinde NATO himayesinde devam eden operasyonlara aktif katılarak ortak Avrupa-Atlantik güvenliğinin güçlendirilmesine önemli katkılarda bulunmuştur. Öte yandan NATO, Gürcistan'ın savunma yeteneklerinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynadı ve bunu yapmaya devam ediyor" dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.