SON DAKİKA
Hava Durumu

Hakan Fidan: 170 Türk vatandaşı Gazze'den tahliye edildi

Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısı kapsamında can güvenliği tehlikesi yaşayan 170 sivilin Türkiye'ye tahliye edildiğini duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 20.11.2023 13:09
Haber Güncellenme Tarihi: 20.11.2023 14:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Hakan Fidan: 170 Türk vatandaşı Gazze'den tahliye edildi

İsrail'in Gazze'deki sivillere yönelik saldırılarında can güvenliği tehlikesi yaşayan siviller, bölgeden tahliye ediliyor. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Gazze'den tahliye edilen Türk vatandaşların sayısını açıkladı. 

170 SİVİLİN TÜRKİYE'YE TAHLİYESİ YAPILDI

Bakan Fidan, İsrail'in saldırılarına maruz kalan 170 sivilin Türkiye'ye tahliyesinin gerçekleştiğini duyurdu. Kalan siviller için tahliye çalışmalarının devam ettiğini bildiren Bakan Fidan, "Bugüne kadar 170 vatandaşımız ve yakınlarının Gazze'den çıkışı sağlanmıştır. Gazze'de mahsur kalan 983 Türk vatandaşı ve yakınları için çalışmalar devam ediyor" bilgisini verdi.

GAZZE'DE TANSİYON YÜKSEK

İsrail'in 7 Ekim 2023 tarihinde Gazze ve Batı Şeria'ya yönelik olarak başlattığı saldırılar bölgedeki tansiyonu yükseltiyor. Sivil, altyapı, hastane ve yerleşim yerlerine yapılan saldırılar neticesinde çok sayıda bebek ve çocuk ölümü gerçekleşti. Türkiye, saldırıların ortasında kalan sivillerin tahliyesini gerçekleştiriyor. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.