SON DAKİKA
Hava Durumu

İtalya Başbakanı Meloni, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı G7 Zirvesi'ne davet etti

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, 29 Mayıs 2024 tarihli telefon görüşmesinde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı G7 Zirvesi'ne davet etti.

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2024 13:26
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2024 14:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İtalya Başbakanı Meloni, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı G7 Zirvesi'ne davet etti

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 29 Mayıs 2024 tarihinde yaptığı telefon konuşmasında, İtalya-Türkiye arasındaki ikili ilişki, bölgesel ve küresel konular ele alınırken, G7 Zirvesi de gündeme getirildi. Başbakan Meloni, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 13-15 Haziran 2024 tarihleri arasında Borgo Egnazia kasabasında yapılacak olan G7 Zirvesi'ne davet etti. 

ERDOĞAN G7 ZİRVESİ'NE KATILACAK

İtalya Başbakanlığının resmi internet sayfasından görüşmeye ilişkin olarak yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Meloni'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı G7 Zirvesi'ne davet ettiği ve Erdoğan'ın daveti kabul ettiği belirtildi. Açıklamada, Meloni'nin daveti kabul etmesi nedeniyle Erdoğan'a teşekkür ettiği kaydedildi.

BU SENE G7 ZİRVESİ İTALYA'DA

ABD, Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya, Kanada ve Japonya'dan oluşan G7 ülkeleri bu sene 13-15 Haziran tarihleri arasında İtalya'nın Puglia Bölgesi'ndeki Borgo Egnazia kasabasında toplanacak. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.