SON DAKİKA
Hava Durumu

Japonya’daki PKK sorunu büyüyor: "Japonlara ölüm"

Terör örgütü PKK, Japonya'da yapılanmaya devam ediyor. Söz konusu durumdan rahatsız olan Japonlar protesto düzenlerken, PKK sempatizanları karşılık olarak "Japonlara ölüm" sloganları attı.

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2024 12:20
Haber Güncellenme Tarihi: 22.02.2024 11:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Japonya’daki PKK sorunu büyüyor: "Japonlara ölüm"

Sözde Kürdistan İşçi Partisi (PKK) terör örgütü Japonya'daki yapılanma faaliyetlerini sürdürüyor. Söz konusu durumdan rahatsız olan Japon halkı, ülkesinde "kültür kurumu" adı altında faaliyet yürüten terör örgüt sempatizanlarına karşı miting gerçekleştirdi. PKK terör örgütü yapılanmasından rahatsız olan Japon gazeteciler de daha önce konuya ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

"JAPONLARA ÖLÜM"

Japon halkı 20 Şubat 2024 tarihinde, ülkelerindeki terör örgütü PKK yapılanmalarına karşı büyük çaplı protesto düzenlendi. Buna karşılık olarak terör örgütü PKK sempatizanları ise Japon halkını hedef alan sloganlar attı. "Kürt-Japon Kültür Derneği" adı altında faaliyetlerini yürüten terör örgütü sempatizanları, "Tımarhaneye gidin" ve "Japonlara ölüm" şeklindeki sloganlarla hakaret ve tehditlerde bulundu.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'YA AİT SEMBOLLER MEYDANDA

Japon Gazeteci Ishii Takaaki geçen haftalarda ülkesindeki PKK yandaşlarının örgütlenme faaliyeti yürüttüklerini deşifre etmişti. Takaaki konuya ilişkin açıklamasında, "Japonya'da Kürt halkı Saitama vilayetindeki bir parkta Nevruz adlı bir festival düzenlemeyi planlıyor. 2023 festivalinde terör örgütü PKK'nın bayrağını ve lideri Öcalan'ın fotoğrafını taşıdılar. Bir gazeteci olarak Japon yetkililere seslendim ve terör örgütlerinin faaliyet göstermesinin tuhaf olduğunu bildirdim" ifadelerini kullanmıştı.

Japonya'ya yerleşen PKK sempatizanları, Japonlar tarafından tepkiyle karşılandı. Bir ay önce ise ülke çapında PKK destekçilerine yönelik protestolar düzenlenmişti. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.