SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk kültürü Saraybosna'da tanıtıldı

Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Saraybosna merkezinde düzenlenen Açık Kapı etkinliğinde katılımcılara Türk mutfağından yemekler ikram edildi.

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 14:00
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 14:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türk kültürü Saraybosna'da tanıtıldı

Balkanların incisi Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da 7 Şubat 2024 tarihinde Açık Kapı etkinliği yapıldı. Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından Türk kültürünü ve Türkçe'yi tanıtmak amacıyla yapılan etkinlik, yoğun katılımla gerçekleştirildi.

"TÜRK KÜLTÜRÜNÜ TANITMAYI HEDEFLİYORUZ"

YEE'nin Saraybosna'daki binasında icra edilen programda hat ve ebru gibi sanat etkinlikleri uygulamalı olarak gösterildi. Bunun yanı sıra katılımcılara Türk mutfağına ait yemekler ikram edildi. Program çerçevesinde gazetecilerin sorularına yanıt veren YEE Saraybosna Müdürü Mehmet Akif Yaman, enstitünün 70'ten fazla ülkede faaliyet gösterdiğini dile getirdi. Yaman, “Saraybosna’nın ilk kurulan merkez olduğunu her seferinde gururla ifade ediyoruz. Türk kültürünü tanıtmak amacıyla yıl içerisinde birçok faaliyet organize ediyoruz. Bugün de burada önümüzdeki hafta başlayacak Türkçe kurslarımızın öncesinde hem Türkçe kurslarımızı anlatmak hem de YEE’nin yaptığı faaliyetler hakkında bilgi vermek amacıyla bu etkinliği organize ettik" bilgisini verdi.

YEE SARAYBOSNA MERKEZİNDE TÜRKÇE KURSU AÇILACAK

Yunus Emre Enstitüsünün Saraybosna binasında 12 Şubat 2024 tarihi itibarıyla Türkçe kursu açılacak.

Etkinliğe katılan Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Faruk Berat Akçeşme ise, katılımcılara Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından öğrencilere sağlanan Türkiye Bursları hakkında bilgi verdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.