SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Parlamentosu Başkanı Türkiye'de!

Ukrayna Parlamentosu Başkanı Ruslan Stefançuk, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un daveti üzerine Türkiye'ye geldi. 2 gün boyunca temaslarda bulunacak olan Stefançuk, ilk olarak Anıtkabir'i ziyaret ettikten sonra Kurtulmuş ile görüşecek.

Haber Giriş Tarihi: 14.05.2024 10:00
Haber Güncellenme Tarihi: 14.05.2024 15:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Parlamentosu Başkanı Türkiye'de!

Ukrayna Parlamentosu (Verkhovna Rada) Başkanı Ruslan Stefançuk (Ruslan Stefanchuk), Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş'un daveti üzerine 13 Mayıs 2024 tarihinde Türkiye'nin başkenti Ankara'ya resmî bir ziyaret gerçekleştirdi.

STEFANÇUK'UN RESMÎ ZİYARETİ 2 GÜN SÜRECEK

Parlamento Başkanı Ruslan Stefançuk'u; Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş karşıladı. Stefançuk'un 2 günlük ziyaretinde ilk durağı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kabri Anıtkabir olacak. Ardından Stefançuk, TBMM'de mevkidaşı Kurtulmuş ile birebir görüşme yaptıktan sonra resmî temaslarına devam edecek.

Resim

Ziyaret kapsamında Ukrayna ile Türkiye arasındaki stratejik iş birliği, parlamentolar arası iş birliği ve Karadeniz'de tehdit haline gelen Rus saldırganlığının sonuçları görüşülecek. Ayrıca Stafençuk'un yapacağı ikili görüşmelerde Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy'ın 10 maddelik Barış Formülü, Ukrayna'nın yeniden inşası ve bu konuda Türkiye'nin yapacağı katkılar masaya yatırılacak.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.