SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Savunma Bakanı Umerov ve Türkiye Millî Savunma Bakanı Güler, NATO Ukrayna Konseyi Toplantısı'nın ardından bir araya geldi

Ukrayna Savunma Bakanı Rüstem Umerov, Belçika'da düzenlenen NATO Ukrayna Konseyi Toplantısı'nın ardından Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile görüştü.

Haber Giriş Tarihi: 12.10.2023 11:59
Haber Güncellenme Tarihi: 12.10.2023 11:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Savunma Bakanı Umerov ve Türkiye Millî Savunma Bakanı Güler, NATO Ukrayna Konseyi Toplantısı'nın ardından bir araya geldi

Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen NATO Savunma Bakanları Toplantısı çerçevesinde, NATO-Ukrayna Konseyinin savunma bakanları düzeyinde ilk toplantısı yapıldı. Toplantıda, Türkiye’yi Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler temsil etti. NATO üyesi ülkelerin savunma bakanlarının yanı sıra toplantıda; Ukrayna Savunma Bakanı Rüstem Umerov ve İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson yerini aldı.

Toplantının ardından Ukrayna Savunma Bakanı Umerov ve Türkiye Millî Savunma Bakanı Güler ile bir araya geldi. Görüşmede NATO-Ukrayna ilişkileri ve bölgesel gelişmeler ele alındı.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığına yapılan açıklamada, “Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ukrayna Savunma Bakanı Rüstem Umerov ile görüştü. İlk defa düzenlenen ve Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler ile Ukrayna Savunma Bakanı Rüstem Umerov'un da katıldığı NATO Ukrayna Konseyi Toplantısı'nın ardından gerçekleştirilen görüşmede, NATO-Ukrayna ilişkileri ve bölgesel gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.” ifadelerine yer verildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.