SON DAKİKA
Hava Durumu

Yunanistan Başbakanı Miçotakis Ankara’ya geliyor

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, mayıs ayında Ankara’ya geleceğini açıkladı. Miçotakis, "Şu anki programa göre, mayıs ayında bir tarihte Erdoğan'ın ziyaretine karşılık vermek üzere Ankara'da olacağım" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 12.03.2024 17:00
Haber Güncellenme Tarihi: 12.03.2024 17:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Yunanistan Başbakanı Miçotakis Ankara’ya geliyor

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Yunan televizyon kanalı Skai TV’ye verdiği röportajda mayıs ayında Ankara’da olacağını açıkladı. Miçotakis, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023’te Atina’ya yaptığı ziyareti hatırlatarak "Şu anki programa göre, mayıs ayında bir tarihte Erdoğan'ın ziyaretine karşılık vermek üzere Ankara'da olacağım" dedi.

“TÜRKİYE YÖNETİMİNDE GERGİNLİKLERİN AŞILMASI YÖNÜNDE SAMİMİ BİR ARZU VAR”

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis açıklamasında   "Türkiye yönetiminde gerginliklerin aşılması yönünde samimi bir arzu var. Türk liderliğinin de farklılıklarımız arasında köprü kurabilmemiz ve en azından gerginliklerden kaçınabilmemiz için samimi bir istek içinde olduğunu düşünüyorum. Münhasır Ekonomik Bölge sınırlandırması gibi büyük bir dikenden bahsediyoruz, ancak bunu çözemesek bile medeni bir şekilde aynı fikirde olmadığımızı kabul edebiliriz” ifadelerine yer verdi.

ERDOĞAN VE MİÇOTAKİS'İN ATİNA GÖRÜŞMESİ 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis 7 Aralık 2023 tarihinde Atina’da bir araya gelmişti. Erdoğan ile Miçotakis görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı yapmıştı. Ege ve Doğu Akdeniz'deki her iki tarafın tutumları hakkında fikir alışverişi yaptığını belirten Erdoğan “Ege'yi barış ve işbirliği denizi haline getirelim istiyoruz. Türkiye ve Yunanistan olarak atacağımız ortak adımlarla dünyaya örnek olalım arzusundayız” açıklamasında bulunmuştu. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.