SON DAKİKA
Hava Durumu

İşgalci Rusya'dan Rostov'dan Kırım'a yeni kara yolu planı!

İşgalci Rusya, Herson ve Zaporijjya bölgelerinden geçerek Rusya'nın Rostov-na-Donu şehrini işgal altındaki Kırım’a bağlayacak olan yeni bir kara yolu inşa etmeyi planlıyor.

Haber Giriş Tarihi: 07.11.2023 17:03
Haber Güncellenme Tarihi: 07.11.2023 17:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşgalci Rusya'dan Rostov'dan Kırım'a yeni kara yolu planı!

Rus işgalciler, Rusya’nın Rostov-na-Donu kentinden işgal altındaki Kırım’a uzanan yeni bir kara yolu inşa etmeyi planlıyor. İşgalcilerin planına göre yeni kara yolu işgal altındaki Herson ve Zaporijjya bölgelerinden geçecek.

Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Temsilciliği, dün yaptığı açıklamada Kremlin yönetiminin, işgal altındaki Kırım’dan başlayıp Herson ve Zaporijjya bölgelerinden geçerek Rusya’nın Rostov-na-Donu kentine kadar uzanan bir kara yolu inşa etmeyi planladığını duyurdu.

Açıklamada, “Saldırgan devlet, işgal altındaki Kırım Yarımadası’nın deneyimini işgal altına aldığı Herson ve Zaporijjya bölgelerinde ‘iktidar’ kurmak için kullanmaya devam ediyor. Bu bağlamda, Kırım’ın işgalci yönetiminin temsilcileri, işgal edilen Herson ve Zaporijjya bölgelerinden geçen ve Kırım Yarımadası’nı Rusya’daki Rostov-na-Donu kentine bağlayan bir kara yolu inşa etmeyi planlıyor" denildi.

Ayrıca açıklamada, işgalcilerin Kırım’dan Herson bölgesine doğal gaz sağlayacaklarını, özellikle Geniçesk bölgesine günde yaklaşık 160 bin metreküp gaz sağlanacağını iddia ettiği belirtildi.

İŞGALCİLER DEMİR YOLU İNŞA ETMEYE BAŞLADI

Daha önce işgalciler, Rusya'nın Rostov-na-Donu şehrinden işgal altındaki Kırım’a gidecek bir demir yolu hattının inşaatına başladıklarını öne sürdü.  İşgalcilere ait demir yolunun işgal altındaki Donetsk ve Zaporijjya bölgelerinden geçeceği aktarıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.