SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım'daki Rus hava savunma üssüne saldırı!

Ukrayna'nın 13 Mayıs 2024 tarihinde Rusya işgali altındaki Kırım’a düzenlediği saldırıda biri üs komutanı Aleksandr Kulakov olmak üzere 2 Rus askeri öldürüldü.

Haber Giriş Tarihi: 14.05.2024 10:45
Haber Güncellenme Tarihi: 14.05.2024 10:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım'daki Rus hava savunma üssüne saldırı!

Rus işgali altındaki Kırım’a 13 Mayıs 2024 tarihinde Ukrayna tarafından düzenlenen füze saldırısında, Ay Petri Dağı’nda konuşlandırılan Rus hava savunma sisteminin zarar gördüğü ve bir üs komutanı ile bir Rus askerinin öldüğü bildirildi.

Sosyal medya üzerinde faaliyet gösteren Astra haber sayfası, kendi kaynaklarına dayanarak hazırladığı haberde, dün sabah Kırım’daki Ay Petri Dağı’nda konuşlandırılan 85683 numaralı askerî üsse füze saldırısının gerçekleştirildiğini duyurdu. Aktarılan bilgilere göre, Ay Petri Dağı’nda Rusya Silahlı Kuvvetlerinin 3. Radyo Teknik Alayının “gizli” askeri hava savunma üssü bulunuyor.

Füze saldırısı sonucu askerî üssün hasar gördüğü ve biri üs komutanı Aleksandr Kulakov olmak üzere 2 askerin hayatını kaybettiği ve çok sayıda Rus askerin yaralandığı belirtildi.

RUSYA HAVA SALDIRISINI DOĞRULADI

Rusya Savunma Bakanlığı 13 Mayıs 2024 tarihinde yaptığı açıklamada, Ukrayna'nın Kırım’a hava saldırısı düzenlediğini ve Yarımada'nın üzerinde 4 füze ile ve 7 insansız hava aracının düşürüldüğünü ileri sürmüştü.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.