SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Köprüsü'nden dumanlar yükseliyor!

İşgalci Rusya tarafından yasa dışı olarak Kerç Boğazı üzerine inşa edilen Kırım Köprüsü’nden dumanlar yükseliyor.

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2023 11:49
Haber Güncellenme Tarihi: 01.06.2023 17:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Köprüsü'nden dumanlar yükseliyor!

İşgalcilerin Kırım’ı Rusya’ya bağlamak için Kerç Boğazı üzerinde yasa dışı inşa ettiği Kırım Köprüsü (Kerç Köprüsü) üzerinden dumanların yükseldiği bildirildi. 

Kırım’ın işgalci yönetimi, Kırım Köprüsü'nün trafiğe kapatıldığını duyurdu. Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, Kırım Köprüsü üzerinden dumanların yükseldiği görülüyor.

İŞGALCİLER KÖPRÜDE TATBİKAT YAPILDIĞINI İLERİ SÜRDÜ

Görüntüler sosyal medyada yayılır yayılmaz işgalci yönetim, Kırım Köprüsü’nün tatbikat nedeniyle trafiğe kapatıldığını iddia etti. Kırım’ın sözde Başkanı Sergey Aksyonov, “Kırım Köprüsü bölgede yapılan tatbikat nedeniyle kapatıldı. Birkaç saat köprü sonra yine trafiğe açılacaktır.” açıklamasını yaptı.

KERÇ KÖPRÜSÜNDE PATLAMA

Ukrayna-Rusya Savaşı’nın başından beri Kırım ile Rusya’nın kara bağlantısını sağlayan ve işgalci Rusya’nın 2014’te Kırım’ı işgaliyle inşa edilen Kerç (Kırım) Köprüsü’nde 8 Ekim 2022'de sabah saatlerinde yangın çıktı. Rus işgalcilerin açıklamasına göre köprüden geçen kamyonun infilak etmesi sonucu karayolu köprüsünün bir kısmı çöktü. Ayrıca patlama anında demiryolu köprüsünden geçen ve yakıt tankerlerini taşıyan tren yanmaya başladı.

FSB: KERÇ KÖPRÜSÜ PATLAMASININ ARKASINDA UKRAYNA VAR

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), bu sabah yaptığı açıklamada, Kerç Köprüsü’ndeki patlamanın arkasında Ukrayna Savunma Bakanlığı Ana İstihbarat Müdürlüğünün olduğunu ileri sürdü.

CUMHURBAŞKANI ZELENSKIY: KÖPRÜYÜ BİZ PATLATMADIK

Kanada televizyon kanalı CTV’ye röportaj veren Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Kerç Köprüsü’nde meydana gelen patlamanın arkasında Ukrayna’nın olduğu iddialarını reddetti. Cumhurbaşkanı Zelenskıy, “Biz kesinlikle böyle bir şey planlamadık. Ukrayna istihbaratının böyle bir faaliyeti yok. Rusya’da askerler ve istihbarat arasında ciddi bir sürtüşme var. Rusya’da birçok iktidar paydaşı vardır. Bu büyük bir sistem. Sovyetler Birliği’nde bu KGB eliyle yapılıyordu. Bugün Rusya’da iktidarın, devamlı olarak güçlülerin kavgasını veren farklı kolları var” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.