SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Tatar çocuklardan Türkiye'ye başsağlığı mesajı

Kırım'ın işgali sonrası Kıyiv'de faaliyet göstermeye başlayan Kırım Ailesi Merkezinin çocukları, Türkiye'nin deprem felaketi sonrası yaşadığı acıyı paylaşıyor.

Haber Giriş Tarihi: 11.02.2023 13:56
Haber Güncellenme Tarihi: 11.02.2023 15:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Tatar çocuklardan Türkiye'ye başsağlığı mesajı

Rusya'nın 2014'te Kırım'ı işgali sonrası Ukrayna'nın başkenti Kıyiv'de faaliyet göstermeye başlayan Kırım Ailesi Merkezinin öğrencileri Kırım Tatar çocuklar, Türkiye'de yaşanan deprem felaketi sonrası yayımladıkları video mesaj ile başsağlığı diledi.

Rusya'nın 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna'ya açtığı savaş sonrası Türkiye'ye sığınan Kırım Ailesi Merkezinin çocukları, Türkiye'nin acısını paylaştıklarını duygu yüklü sözlerle ifade etti. Kırım Ailesi Merkezinin çocukları yayımladıkları başşağlığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"YAŞADIĞINIZ ACILARI ÇOK İYİ BİLİYORUZ"

"Aziz Türkiye, değerli kardeşlerimiz. Kırım Ailesi öğrencileri olarak Türk halkına başsağlığı diliyoruz. Evsiz kalmanın, yakınlarını kaybetmenin ne demek olduğunu bizler çok iyi biliyoruz. (Savaş sonrası) Türkiye bizim ikinci evimiz oldu. Türkiye halkının yaşamış olduğu felaket bizleri derinden üzmüştür. Kırım Tatar halkı adına felaketi yaşayan her bir vatandaşa sabır diliyoruz. Her daim Türkiye ile birlikteyiz. İnanıyoruz ki Türkiye halkı yaşanan felaketten güçlü bir şekilde çıkacak. Tüm vefat edenlere Allah'tan rahmet diliyoruz. Dualarımız sizinle. Geçmiş olsun Türkiye..."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.