SON DAKİKA
Hava Durumu

Rus paralı askerler, Kırım’daki çocukların beynini yıkıyor!

Rusya, işgali altındaki Kırım ve Ukrayna bölgelerinde yaşayan çocuklar arasında savaş propagandası yayarak beyinlerini yıkıyor.

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2023 11:39
Haber Güncellenme Tarihi: 27.05.2023 11:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rus paralı askerler, Kırım’daki çocukların beynini yıkıyor!

Rus işgali altındaki Kırım’ın Kremlin kontrolündeki kukla yönetimi, çocukları silaha alıştırmaya ve çocuklar arasında savaş propagandası yaymaya devam ediyor. İşgalcilerin, yarımadada paralı asker şirketi üyelerinin katılımıyla çocuklar için "etkinlik" adı altında Rus ordusu ve savaş propagandası yaptığı öğrenildi.

Ukrayna Ulusal Direniş Merkezinden yapılan açıklamada, "Mayıs ayının ortasında Ruslar, geçici işgal altında bulunan Kırım’da okul öğrencileri için ‘askeri-yurtsever eğitim’ etkinlikler düzenledi. İşgalciler, etkinlikleri gerçekleştirmek için Livadiya adlı özel asker şirketi paralı askerlerini görevlendirdi" denildi.

“RUSYA, İŞGAL ALTINDAKİ TOPRAKLARDA YAŞAYAN ÇOCUKLARIN BEYNİNİ YIKIYOR”

Etkinlikte çocuklara silah eğitimi ve ilk yardım eğitimi verildiği belirtilen açıklamada, “Geçici işgal altında bulunan topraklarda çocukların beyinlerini yıkama politikası bir soykırım işaretidir. Çünkü, bütün bir neslin öz kimliğini değiştirmeyi amaçlamaktadır." ifadelerine yer verildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.