SON DAKİKA
Hava Durumu

Tamila Taşeva: Kırım'ın geri alınması "nükleer tehdit" yaratmayacak

Tamila Taşeva, batılı politikacıların Rusya'nın nükleer tehdidini neden göstererek Kırım'ın geri alınmasını uzaklaştırdığını ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 07.05.2023 12:07
Haber Güncellenme Tarihi: 07.05.2023 12:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Tamila Taşeva: Kırım'ın geri alınması "nükleer tehdit" yaratmayacak

Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Daimi Temsilcisi Tamila Taşeva, bazı Batılı politikacıların "nükleer savaşa" yol açabileceği iddiasıyla Ukrayna'yı Kırım'ı işgalden kurtarmaması konusunda uyardığını söyledi. Taşeva, "Kırım'ın gerçekten geri alınabileceğini, ancak bunun hem yarımadanın sakinleri hem de bir bütün olarak Ukrayna için potansiyel sonuçlarının çok büyük olacağını savunuyorlar. Onu geri almaya çalışmayı tamamen bırakmamız gerektiğini düşünüyorlar" dedi.

Bahsettiği batılı politikacıların isimlerini açıklamayan Taşeva, Rusya'nın taktik nükleer silah kullanmayacağından emin olduğunu dile getirdi. Kırım Daimi Temsilcisi "Sonuçta Putin bunun kendisi için bir dönüm noktası olduğunu ve işgal altındaki topraklarda suçla inşa ettiği tüm sistemin yıkılması olduğunu anlıyor" dedi.

Herson’un geri alınmasını örnek gösteren Taşeva, "Altı ay önce Herson'u kurtardık ve hiçbir şey olmadı ancak Moskova'ya göre bu Rusya'nın toprak bütünlüğünün sözde ihlaliydi. Putin'in nükleer doktrinine göre taktik nükleer silahları derhal kullanmaları gerekirdi" ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.