SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna, Kırım'da konuşlandırılan işgalcilere ait S-400 ve S-300 füze sistemlerini vurdu

Ukrayna, gece saatlerinde Kırım'a yönelik operasyon gerçekleştirerek Rusya'nın yarımadada konuşlandırdığı S-400 ve S-300 füze sistemlerini vurdu.

Haber Giriş Tarihi: 10.06.2024 13:29
Haber Güncellenme Tarihi: 10.06.2024 15:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna, Kırım'da konuşlandırılan işgalcilere ait S-400 ve S-300 füze sistemlerini vurdu

Ukrayna ordusu, 9 Haziran’ı 10 Haziran’a bağlayan gece, işgal altındaki Kırım’da konuşlandırılan Rus S-400 ve S-300 füze sistemlerini vurdu.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı bugün yaptığı açıklamada, Ukrayna Savunma Kuvvetlerinin, işgal edilen Kırım'da Rusya’ya ait uçaksavar füze sistemlerini vurduğunu bildirdi. Açıklamada, “Bu gece Ukrayna Savunma Kuvvetleri, Canköy bölgesinde bulunan işgalcilere ait bir S-400 uçaksavar füze tümenine ayrıca Akmeçet (Çernomorskoye) ve Kezlev (Yevpatoriya) yakınlarında konuşlandırılan iki düşman S-300 uçaksavar füze tümenine karşı başarılı saldırılar gerçekleştirdi.” ifadelerine yer verildi.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rusların Ukrayna'nın fırlattığı hiçbir füzeye müdahale edemediğini ve hava savunma sistemine yönelik saldırılarının hemen ardından işgalcilerin, S-300/S-400 komplekslerinin radarlarını kapattığını aktardı.

PATLAMA SESLERİ DUYULDU

Daha önce yerel kaynaklar Rus işgali altındaki Kırım’da, gece saatlerinde bir dizi faklı yerleşim yerinde patlama seslerinin duyulduğunu bildirmişti. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.