SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Dışişleri Bakanlığından Emel Kırım Vakfına teşekkür

Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar, Rus esaretindeki Kırımlı siyasi tutsaklara destek vermek için bir kampanya başlatan Emel Kırım Vakfı ve Emel Dergisi'ne teşekkür etti.

Haber Giriş Tarihi: 12.12.2023 17:40
Haber Güncellenme Tarihi: 12.12.2023 18:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Dışişleri Bakanlığından Emel Kırım Vakfına teşekkür

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rus esaretindeki Kırımlı siyasi tutsaklara destek vermek için kampanya başlatan Emel Kırım Vakfı ve Emel Dergisi’ne teşekkür etti.

Emel Kırım Vakfı ve Emel Dergisi, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle Rus esaretindeki Kırımlı siyasi tutsaklara destek vermek amacıyla bir kampanya başlattı. Kırımlı siyasi tutsakların isim listesini ve alıkonuldukları cezaevlerinin adreslerini paylaşan Emel Kırım Vakfı, "10 Aralık İnsan Hakları Günü vesilesiyle Rusya’nın esir tuttuğu Kırımlı siyasi mahkumlara mektup göndererek onların unutulmadıklarını göstermek ve yalnız olmadıklarını hissettirmek istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

EMİNE CEPPAR: İYİ NİYETLİ DAVRANIŞLAR DÜNYALAR KADAR FARK YARATABİLİR

Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar, anlamlı kampanyayı başlatan Emel Kırım Vakfı ve Emel Dergisi’ne teşekkür etti. Sosyal medya sayfası üzerinden açıklama yapan Ceppar, “İnsan Hakları Günü'nde ilham verici dayanışma kampanyasına öncülük ettiği için Emek Kırım Vakfına gönülden teşekkür ediyoruz. Rusya’nın esir tuttuğu Kırımlı siyasi mahkumlara mektup ve kartpostal gönderme girişiminiz umut ve dayanışma ışığıdır. İyi niyetli davranışlar dünyalar kadar fark yaratabilir.” ifadelerine yer verdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.