SON DAKİKA
Hava Durumu

Alman Dış İlişkiler Konseyinin Karabağ'da gerçekleştireceği etkinliğe tepki

Batı Azerbaycan Topluluğu, Alman Dış İlişkiler Konseyinin 6 Mart 2024'te Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde düzenleyeceği etkinliğe tepki gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 06.03.2024 13:00
Haber Güncellenme Tarihi: 06.03.2024 15:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Alman Dış İlişkiler Konseyinin Karabağ'da gerçekleştireceği etkinliğe tepki

Alman Dış İlişkiler Konseyinin 6 Mart'ta düzenleyeceği, başlığı Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü aşağılayan ve Azerbaycan karşıtı karakter taşıyan Dagmar Heller'in kitabının tanıtım etkinliğine, Batı Azerbaycan Topluluğundan tepki geldi.

Dini bağnazlık konusundaki görüşlerini gizlemeyen Heller'in iftiralarla dolu kitabına ithaf edilen bir etkinliği eleştiren Batı Azerbaycan Topluluğu, Konseyin Azerbaycanlılara yönelik haksızlıklara odaklanmasını talep etti.

AZERBAYCANLILARA YAPILAN HAKSIZLIKLARA ODAKLANIN!

Batı Azerbaycan Topluluğu konuya ilişkin 6 Mart'ta "Kendisini profesyonel ve tarafsız bir kurum olarak tanımlayan Alman Dış İlişkiler Konseyinin, Azerbaycan'ın kültürel mirasının yok edilmesi ve 1 milyon Azerbaycanlının etnik temizliği konusunda bir kez bile önlem almadığını hatırlatmak isteriz. Yayınlarında ve raporlarında bu konuyu göz ardı etmiştir. Ermenistan'ın kendi topraklarında ve Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarında Azerbaycan'ın kültürel mirasını büyük ölçüde yok ettiği gerçeğini görmezden gelen bir bilim kurumu, şimdi bir avuç önyargılı ve radikal unsuru bir araya topluyor; Karabağ'daki Ermeni anıtlarına yönelik tehdidin din ve etnik kökene dayalı ayrımcılık olduğu ve bilim adına 'olasılığı' üzerine bir etkinlik düzenliyor. Bu büyük bir utançtır" açıklamasını yaptı.  

Topluluk, Alman Dış İlişkiler Konseyinden kültürel mirasın tehlikede olduğu bahanesiyle yaptığı bu çirkin provakasyondan vazgeçilerek Azerbaycanlılara yapılan adaletsizliklere odaklanılmasını ve bunlarla ilgili bir etkinlik yapılmasını talep etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.