SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye ve Azerbaycan, askerî alanda iş birliğini geliştirmek istiyor

Türkiye Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Azerbaycan Savunma Bakanı Kıdemli Orgeneral Zakir Hasanov'la iş birliği temalı bir görüşme gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 22.05.2024 10:40
Haber Güncellenme Tarihi: 22.05.2024 11:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türkiye ve Azerbaycan, askerî alanda iş birliğini geliştirmek istiyor

Türkiye Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan’a gitti. Bayraktaroğlu, 21 Mayıs 2024’te Azerbaycan Savunma Bakanı Kıdemli Orgeneral Zakir Hasanov'la bir araya geldi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığının resmî internet sayfasından ziyarete ilişkin olarak yapılan açıklamada, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin dostane ve kardeşçe ilişkilere dayandığı ifade edildi. Toplantıda askerî, askerî-teknik alan ve bölgesel güvenlik konularında iş birliğinin geliştirilmesi hakkında görüşüldü.

Azerbaycan Ordusu Karargâhında gerçekleştirilen görüşmelerde, Azerbaycan-Türkiye askeri iş birliğinin karşılıklı güven, itimat ve desteğe dayalı mevcut durumundan memnuniyet duyulduğu belirtildi. Açıklamada, “Toplantıda, her iki kardeş ülkenin askerî personelinin profesyonelliğinin artırılması ve karşılıklı deneyim alışverişinin sağlanması amacıyla ortak askerî tatbikatlar yapılmasının önemi vurgulanırken, birçok konuda detaylı görüş alışverişinde bulunuldu.” ifadeleri yer aldı.

Bayraktaroğlu, temasları kapsamında Azerbaycan Genelkurmay Başkanı Kerim Veliyev ve Azerbaycan Görev Grup Komutanı Korgeneral Bahtiyar Ersay, Azerbaycan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Hikmet Mirzeyev'le bir araya geldi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.