SON DAKİKA
Hava Durumu

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan siyasi partilere bilgilendirme

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisinde temsil edilen siyasi partilerin genel başkanlarıyla bir görüşme gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 02.07.2024 17:27
Haber Güncellenme Tarihi: 02.07.2024 17:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan siyasi partilere bilgilendirme

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Birleşik Krallık temaslarını tamamlayıp ülkeye dönüşü sonrasında, parlamentoda temsil edilen siyasi partilerin genel başkanlarıyla 2 Temmuz 2024 tarihinde Cumhurbaşkanlığı'nda bir araya geldi.

Toplantıya Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Ünal Üstel, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ile Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu katıldı.

Cumhurbaşkanı Tatar’ın görüşmedeki ekibinde ise Müsteşar Okan Donangil, Özel Temsilci Güneş Onar, Hukuk İşleri Danışmanı Sülen Karabacak ile Güven Yaratıcı Önlemler ve İki Taraflı Teknik Komiteler Koordinatörü Seniha Birand Çınar yer aldı.

Kıbrıs konusundaki gelişmelerin ele alındığı görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Görüşmede Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Kişisel Temsilcisi Maria Angela Holguin ile Londra’da gerçekleştirdiği görüşme hakkında hakkında bilgi verildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.