SON DAKİKA
Hava Durumu

TİKA Azerbaycan'da bin 850 yardım kolisi dağıtacak

TİKA, Azerbaycan'daki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere bin 850 yardım kolisini dağıtmaya başladı.

Haber Giriş Tarihi: 02.04.2024 15:00
Haber Güncellenme Tarihi: 02.04.2024 17:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
TİKA Azerbaycan'da bin 850 yardım kolisi dağıtacak

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan ayı münasebetiyle çeşitli coğrafyalarda ihtiyaç sahiplerine çok sayıda yardımda bulundu. Kültür ve sanat başta olmak üzere her alanda projeyi faaliyete geçiren TİKA, ihtiyaç sahibi ailelere yardım kolisi de ulaştırıyor. 

TİKA'DAN 1.850 AİLEYE YARDIM KOLİSİ

TİKA, Ramazan ayında düzenlediği etkinlik kapsamında Azerbaycan'da bin 850 aileye yardım kolisi dağıtmaya başladı. Etkinliğe; Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği Müsteşarı Gülçin Zeynep Kıvılcım, Azerbaycan Mülteci ve Zorunlu Göçmenlerden Sorumlu Devlet Komitesi Başkan Yardımcısı Fuad Hüseynov, Azerbaycan Kızılay Genel Sekreter Yardımcısı Elşen Selimzade, TİKA Bakü Program Koordinatörü Hayrettin Özçelik ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. 

YARDIM KOLİLERİ AZERBAYCAN'DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITILACAK

TİKA Bakü Program Koordinatörü Özçelik yaptığı konuşmada, TİKA'nın 30 yıl içinde bin 300 projeyi hayata geçirdiklerini aktardı. TİKA'nın Ramazan ayı boyunca pek çok ihtiyaç sahibi aileye ulaştığını vurgulayan Özçelik, "Azerbaycan'da da içerisinde temel gıda ürünleri bulunan bin 850 koliyi ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Bu kolileri savaş mağdurları, göçmenler, Ahıska Türkleri ve dar kesimli bireylere dağıtacağız. Dağıtımı STK temsilcilerimizle birlikte gerçekleştiriyoruz ki yerine ulaşsın" ifadelerini kullandı. 

Yardım kolileri Azerbaycan'ın birçok kentindeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere yola çıktı. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.