SON DAKİKA
Hava Durumu

Çernivtsi'de Ukrayna-Türk İş Forumu düzenlendi

Ukrayna'nın Çernivtsi kentinde ticari bağları geliştirme ve yatırım çekme amacıyla Ukrayna-Türk İş Forumu düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 03.06.2024 12:35
Haber Güncellenme Tarihi: 03.06.2024 14:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Çernivtsi'de Ukrayna-Türk İş Forumu düzenlendi

Ukrayna’nın Çernivtsi kentinde, 31 Mayıs tarihinde, Ukrayna ile Türkiye’nin ticari bağlarını geliştirmek, Ukrayna ürün ve hizmetlerinin ihracatına yardımcı olmak, Ukrayna ekonomisine yatırım çekmek amacıyla Ukrayna-Türk İş Forumu düzenlendi.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Çernivtsi Temsilciliğinden yapılan açıklamada, Ukrayna-Türk İş Forumuna Türkiye ve Ukrayna'nın diplomatik kurumlarının, yürütme makamlarının, yerel yönetimlerinin, ticaret odalarının ve iş çevrelerinin temsilcileri katıldığı bildirildi.

İlk panel tartışmasında katılımcılar Ukrayna-Türkiye işbirliğinin perspektiflerini ve öncelikli alanlarını tartıştılar. İkinci panelde ise Ukrayna ve Türk işletmelerinin sorunlarına, özellikle de yatırım ve ticaret iş birliklerine ayrıldı.

Foruma çevrimiçi olarak katılan Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar (Vasyl Bodnar) konuşmasında ikili iş birliğinin potansiyelini, Ukrayna iş dünyasına destek şekillerini ve Ukrayna ile Türkiye arasında serbest ticaretin başlatılmasından beklenen faydaları ortaya koydu. Bununla birlikte forumda Ukrayna Dışişleri Bakanlığının Ukraynalı şirketlerin dış pazarlara girme konusunda yardım aldığı bir araç olan Nazovni.online platformunun imkanları da aktarıldı.

Türk iş dünyasının Ukrayna ekonomisine yatırım yapmak ve mevcut yatırımları genişletmekle ilgilendiğini sergileyen etkinlik, bölgesel işletmelerin ürünlerinin sergisi, Ukrayna ve Türk iş insanlarının arasında B2B formatında yapılan toplantı ve görüşmelerle sona erdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.