SON DAKİKA
Hava Durumu

Dev konteyner şirketine ait gemi Ukrayna-Türkiye seferleri düzenleyecek

Dünyanın en büyük konteyner şirketi olan Mediterranean Shipping Company (MSC), Ukrayna ile Türkiye arasında sefer başlattı. İlk konteyner gemisi 9 Temmuz 2024'te Odesa limanına giriş yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 11.07.2024 10:20
Haber Güncellenme Tarihi: 11.07.2024 11:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Dev konteyner şirketine ait gemi Ukrayna-Türkiye seferleri düzenleyecek

Ukrayna ile Türkiye arasında deniz yolu konteyner taşımacılığı yeniden canlanıyor. Konteyner taşımacılığında dünya lideri olan Mediterranean Shipping Company (MSC) şirketi, Ukrayna ile Türkiye arasında sefer başlattığını duyurdu.

ODESA'YA İLK KONTEYNER GEMİSİ

Ukrayna Uluslararası Nakliyeciler Birliği tarafından 9 Temmuz 2024 tarihinde yapılan açıklamada, MSC şirketinin Odesa limanına sefer başlattığı duyuruldu. Rusya'nın Ukrayna’ya karşı 24 Şubat 2022’de başlattığı topyekûn saldırılardan bu yana Odesa limanına ilk konteyner gemisinin giriş yaptığına dikkat çekilen açıklamada, “700 TEUs kapasiteli Levante F konteyner gemisi Tekirdağ-Odesa seferleri düzenleyecek.” denildi.

Açıklamada ayrıca bu gelişmenin diğer deniz taşımacıları için bir örnek olacağı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

Bunun, Ukrayna ekonomisini birbirine bağlama ve tüm dünyayla ticareti artırmak için hizmetlerini yenileme eğilimini sürdürecek diğer küresel taşıyıcılar için bir örnek oluşturmasını umuyoruz.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.