SON DAKİKA
Hava Durumu

Norveç topçu mühimmatı temini için Ukrayna'ya 140 milyon avro sağlayacak

Ukrayna Savunma Bakanı Rüstem Umerov, ülkesine 140 milyon avro değerinde mühimmat yardımında bulunan Norveç’e teşekkür etti.

Haber Giriş Tarihi: 07.03.2024 19:00
Haber Güncellenme Tarihi: 07.03.2024 19:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Norveç topçu mühimmatı temini için Ukrayna'ya 140 milyon avro sağlayacak

Norveç Başbakanı Jonas Gahr Store, ülkesinin Ukrayna'ya 140 milyon avro değerinde mühimmat yardımında bulunacağını duyurdu. Ukrayna Savunma Bakanı Rüstem Umerov, destek için Norveç'e teşekkür etti.

"UKRAYNA, ACİLEN TOPÇU MÜHİMMATINA İHTİYAÇ DUYUYOR"

Norveç Başbakanı Store, 7 Mart 2024 tarihinde yaptığı açıklamada, ülkesinin Ukrayna'ya mühimmat yardımında bulunmak amacıyla Çekya'nın başlattığı girişime destek vereceğini açıkladı. Store, “Ukrayna, Rusya’nın yürüttüğü saldırgan savaşa karşı koymak için acilen büyük miktarda topçu mühimmatına ihtiyaç duyuyor.” ifadelerini kullandı. Başbakan, mühimmat eksikliğinin Ukrayna’nın kendini savunma kabiliyetini kısıtladığını belirterek, “Bu destek Ukraynalılara çok acımasız bir saldırıya karşı koyma fırsatı veriyor.” dedi.

BAKAN UMEROV’DAN TEŞEKKÜR

Norveç’e destek için teşekkür eden Ukrayna Savunma Bakanı Rüstem Umerov, “Norveç, Çek topçu girişimine katılacak ve Ukrayna'ya topçu mühimmatı temini için 140 milyon euro sağlayacak. Norveç, Ukrayna Savunması Temas Grubu bünyesindeki Hava Savunma Koalisyonuna da katıldı. Bu karar, Ukrayna'nın hava savunma kabiliyetinin güçlendirilmesine önemli bir katkıdır. Desteğiniz için Savunma Bakanı Bjorn Arild Gram ve tüm Norveç halkına teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.