SON DAKİKA
Hava Durumu

Ruslara ait iki uçak Azak bölgesinde düşürüldü!

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Başkomutanı Valeriy Zalujnıy, Ukrayna Hava Kuvvetlerinin iki önemli Rus uçağını düşürdüğünü doğruladı.

Haber Giriş Tarihi: 15.01.2024 12:45
Haber Güncellenme Tarihi: 15.01.2024 14:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ruslara ait iki uçak Azak bölgesinde düşürüldü!

Ukrayna Hava Kuvvetleri Komutanı Mıkola Oleşçuk, 14 Ocak 2023 tarihinde Rus A-50 keşif uçağının düşürülmesi ve Il-22M'nin hasar görmüş olduğunu kısmen doğrulamıştı. Ukrayna Parlamento Ulusal Güvenlik, Savunma ve İstihbarat Komisyonu Başkan Yardımcısı Yuriy Mısyagin de 14 Ocak’ta konuya ilişkin açıklamada, "Saat 21.00'de Ukrayna birlikleri, Azak üzerinde bulunan A-50D hava savunma uçağı ve Il-22 bombardıman uçağı olmak üzere iki Rus hava savunma uçağına ateş açtı. A-50 düşürüldü ve IL-22 düşürüldü, en yakın havaalanına ulaşmaya çalışırken havadaydı, ancak Kerç bölgesinde iniş başladıktan sonra radardan kayboldu” açıklamasını yapmıştı.

UÇAKLARIN DÜŞTÜĞÜ DOĞRULANDI

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Başkomutanı Valeriy Zalujnıy, 15 Ocak 2024 tarihinde Ukrayna Hava Kuvvetlerinin iki önemli Rus uçağını düşürdüğünü doğruladı. Zalujnıy, "Ukrayna Hava Kuvvetleri, düşmanın A-50 uzun menzilli radar tespit uçağını ve düşmanın Il-22 bombardıman uçağını imha etti" ifadelerini kullandı. Zalujnıy, radarlardan kaybolan iki uçağın videosunu da yayımladı.

"UKRAYNA HAVA KUVVETLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Başkomutanı Valeriy Zalujnıy, Ukrayna Hava Kuvvetlerine teşekkür etti. Zalujnıy, "Azak bölgesindeki mükemmel planlanmış ve yürütülen operasyon için Hava Kuvvetlerine teşekkür ediyoruz! Azak bölgesindeki özel operasyon başarılı oldu. Devam edecek... Hava Kuvvetleri Ukrayna semalarını koruyor!" açıklamasını yaptı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.