SON DAKİKA
Hava Durumu

Ankara'da on binler, Pençe Kilit şehitleri için yürüdü: Kahrolsun PKK!

Türkiye'nin başkenti Ankara'da gerçekleşen Büyük Gazze Yürüyüşü kapsamında, Irak'ın kuzeyindeki Pençe Kilit Harekatı bölgesinde 12 Türk askerini şehit eden terör örgütü PKK'ya tepki gösterildi.

Haber Giriş Tarihi: 24.12.2023 15:33
Haber Güncellenme Tarihi: 24.12.2023 18:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ankara'da on binler, Pençe Kilit şehitleri için yürüdü: Kahrolsun PKK!

Türkiye'nin başkenti Ankara'da Pençe Kilit Harekatı bölgesinde şehit düşen 12 Türk askeri için 24 Aralık 2023 tarihinde gerçekleşen Büyük Gazze Yürüyüşü'ünde şehitler için yürüyüş düzenlendi.

"KAHROLSUN PKK, KAHROLSUN İSRAİL"

Ankara Atatürk Kültür Merkezi önünde toplanan kalabalık, katil İsrail ve maşası PKK’yı lanetlemek için Anadolu Meydanı'na yürüdü. "Teröre lanet" için ellerinde Türk bayrağı ve Filistin bayrağı taşıyan binlerce insan, "Kahrolsun PKK, kahrolsun İsrail" sloganları attı. 

TÜRKİYE, ŞEHİTLERİ İÇİN YAS TUTUYOR

Türkiye Cumhuriyeti, bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyindeki hain saldırısında şehit olan askerlerini sonsuzluğa uğurluyor. Milli Savunma Bakanlığı, 22 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirdiği açıklama ile 6 Türk askerinin şehit olduğunu belirtmişti. Bakanlık, 23 Aralık'ta ise Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 6 Mehmetçiğin daha şehit olduğunu açıkladı. Böylece bölgede toplam şehit sayısı 12'ye yükseldi.

 IRAK VE SURİYE'NİN KUZEYİNDE 29 HEDEF VURULDU

Türkiye'nin bütünlüğünü tehdit eden bölücü terör örgütünün saldırılarına misliyle karşılık verildi. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde toplam 29 hedefin vurularak imha edildiği hava harekatlarını Hava Kuvvetleri Harekat Merkezi'nden sevk ve idare etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.