SON DAKİKA
Hava Durumu

Erdoğan ve Miçotakis'ten ortak basın açıklaması

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında “Ege'yi barış ve işbirliği denizi haline getirelim istiyoruz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2023 17:40
Haber Güncellenme Tarihi: 07.12.2023 17:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Erdoğan ve  Miçotakis'ten ortak basın açıklaması

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis 7 Aralık 2023 tarihinde Atina’da bir araya geldi. Erdoğan ile Miçotakis görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı yapıldı.

Ege ve Doğu Akdeniz'deki her iki tarafın tutumları hakkında fikir alışverişi yaptığını belirten Erdoğan “Ege'yi barış ve işbirliği denizi haline getirelim istiyoruz. Türkiye ve Yunanistan olarak atacağımız ortak adımlarla dünyaya örnek olalım arzusundayız” açıklamasında bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sorunların uluslararası hukuk çerçevvesinde  yapıcı bir şekilde çözülebileciğinin altını çizerken, "Kıbrıs meselesinin Ada'daki gerçekler temelinde adil, kalıcı ve sürdürülebilir bir çözüme kavuşturulması tüm bölgenin yararına olacaktır" ifadelerini de sözlerine ekledi.

TÜRKLERE 7 GÜNLÜK VİZE UYGULAMASI

Ortak basın toplantısında açıklama yapan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Yunan adalarında Türklere 7 günlük turist vizesi sağlanacağını söyledi. Ayrıca Türk öğrenciler ve Avrupalı öğrenciler arasında daha yakın işbirliği sağlanması için vize muafiyeti meselesinin ele alındığını da ifade etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.