SON DAKİKA
Hava Durumu

Japon milliyetçileri PKK sempatizanlarına karşı ayaklandı!

Terör örgütü PKK, Japonya'da yapılanmaya devam ediyor. Japon milliyetçileri ise bu durumdan rahatsızlığını göstermek için sokağa döküldü.

Haber Giriş Tarihi: 05.03.2024 10:14
Haber Güncellenme Tarihi: 05.03.2024 12:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Japon milliyetçileri PKK sempatizanlarına karşı ayaklandı!

Sözde Kürdistan İşçi Partisi (PKK) terör örgütü, Japonya'da yapılanma ve faaliyetlerini sürdürüyor. Japon halkı ülkesinde "kültür kurumu" adı altında faaliyet yürüten örgüt sempatizanlarına karşı sokaklara döküldü.

"JAPONYA JAPONLARINDIR"

Uzun zamandır PKK'nın örgütlendiği bir ülkeye dönüşen Japonya'da PKK sempatizmanı mültecilerin faaliyetlerinden rahatsız olan Japon milliyetçileri ayaklandı. Yürüyüş yapan Japonlar, "Japonya Japonlarındır" ve "Ülkemizden defolun!" sloganları attı. Yasadışı kontrolsüz göç nedeniyle hükûmete tepki gösterdi.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'YA AİT SEMBOLLER MEYDANDA

Japon Gazeteci Ishii Takaaki ise ülkesindeki PKK yandaşlarının örgütlenme faaliyeti yürüttüklerini deşifre etmişti. Takaaki konuya ilişkin açıklamasında, "Japonya'da Kürt halkı Saitama vilayetindeki bir parkta Nevruz adlı bir festival düzenlemeyi planlıyor. 2023 festivalinde terör örgütü PKK'nın bayrağını ve lideri Öcalan'ın fotoğrafını taşıdılar. Bir gazeteci olarak Japon yetkililere seslendim ve terör örgütlerinin faaliyet göstermesinin tuhaf olduğunu bildirdim" ifadelerini kullanmıştı.

Japonya'ya yerleşen PKK sempatizanları, Japonlar tarafından tepkiyle karşılandı. Bir ay önce ise ülke çapında PKK destekçilerine yönelik protestolar düzenlenmişti. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.