SON DAKİKA
Hava Durumu

Odesa saldırısı sonrası Putin'e büyük tepki

Avrupa Birliği (AB) Dış Eylem Sözcüsü Peter Stano, Rusya’nın dün Odesa’ya gerçekleştirdiği füze saldırısına tepki gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2024 11:32
Haber Güncellenme Tarihi: 16.03.2024 13:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Odesa saldırısı sonrası Putin'e büyük tepki

Avrupa Birliği (AB) Dış Eylem Sözcüsü Peter Stano, işgalci Rusya’nın 15 Mart 2024 tarihinde Odesa’ya düzenlediği ve 21 kişinin hayatını kaybettiği hain saldırıyı Putin'in saldırganlığının barbar doğasının bir başka kanıtı olarak nitelendirdi.

Terörist devlet Rusya, 15 Mart 2024 tarihinde Odesa’ya füze saldırısı gerçekleştirdi. Saldırıda en az 21 kişi hayatını kaybetti. Rus ordusunun gerçekleştirdiği saldırı sonrasında açıklamada bulunan AB Dış Eylem Sözcüsü Stano, “Ukrayna: Rusya Odesa'daki sivil hedeflere yönelik özellikle iğrenç ve ölümcül bir saldırı gerçekleştirdi. Önce balistik bir füze, kurtarma ekipleri olay yerine geldiğinde ikinci saldırı yapıldı. Bu Putin'in saldırganlığının barbar doğasının bir başka kanıtı. Tüm sorumlular hesap verecek.” ifadelerini kullandı.

İŞGALCİ RUSYA ODESA'YI BALİSTİK FÜZELERLE VURDU

Rus ordusu 15 Mart 2024 tarihinde saat 11.00 civarında Odesa kentini İskender-M balistik füzeleriyle vurdu. Saldırıda kentin sivil altyapısı büyük zarar gördü. İtfaiye ekipleri olay yerine gelerek yangın söndürme çalışmalarını başlattığı ve sağlık görevlileri yaralılarla ilgilendiği esnada işgalciler bir saldırı daha gerçekleştirdi. Saldırıda 2 itfaiyeci ve 1 sağlık görevlisi olmak üzere en az 21 kişi hayatını kaybetti. 7'si itfaiyeci olmak üzere 70'den fazla kişi yaralandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.