SON DAKİKA
Hava Durumu

Pençe Kilit Harekatı bölgesinde 30 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Pençe Kilit Harekatı bölgesinde 30 teröristi etkisiz hale getirdi. Irak'ın kuzeyindeki operasyonda çok sayıda terör yuvası da imha edildi.

Haber Giriş Tarihi: 24.12.2023 18:18
Haber Güncellenme Tarihi: 24.12.2023 18:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Pençe Kilit Harekatı bölgesinde 30 terörist etkisiz hale getirildi

Türkiye Cumhuriyeti, bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyindeki hain saldırısında şehit olan askerlerini sonsuzluğa uğurluyor. Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, 24 Aralık 2023 tarihinde, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yaralanan askerleri ziyaretinin ardından beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığına geçti. 

BAKAN GÜLER YARALI ASKERLERİ ZİYARET ETTİ

Askeri törenle karşılanan Bakan Yaşar Güler, inceleme ve denetlemelerde bulundu. Daha sonra Bakan Yaşar Güler başkanlığında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ve birlik komutanlarının katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.

ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 30'YA YÜKSELDİ

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesindeki son duruma ilişkin bilgi alan Bakan Güler, operasyonlara ilişkin talimatlar verdi. Bakan Güler, Pençe-Kilit bölgesindeki saldırılar sonrası son 24 saat içinde etkisiz hale getirilen terörist sayısının 30’a yükseldiğini açıkladı.

PENÇE KİLİT ŞEHİTLERİ, TÜRKİYE'Yİ YASA BOĞDU

Türkiye Cumhuriyeti, bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyindeki hain saldırısında şehit olan askerlerini sonsuzluğa uğurluyor. Milli Savunma Bakanlığı, 22 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirdiği açıklama ile 6 Türk askerinin şehit olduğunu belirtmişti. Bakanlık, 23 Aralık'ta ise Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 6 Mehmetçiğin daha şehit olduğunu açıkladı. Böylece bölgede toplam şehit sayısı 12'ye yükseldi.

IRAK VE SURİYE'NİN KUZEYİNDE 29 HEDEF VURULDU

Türkiye'nin bütünlüğünü tehdit eden bölücü terör örgütünün saldırılarına misliyle karşılık verildi. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde toplam 29 hedefin vurularak imha edildiği hava harekatlarını Hava Kuvvetleri Harekat Merkezi'nden sevk ve idare etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.