SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya için kaçınılmaz hedef: ABD nükleer silahları

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD nükleer silahlarının Kuzey Avrupa'da ortaya çıkması durumunda Rusya-NATO çatışmasında kaçınılmaz hedef olacağını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 06.03.2024 16:40
Haber Güncellenme Tarihi: 06.03.2024 18:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya için kaçınılmaz hedef: ABD nükleer silahları

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, 6 Mart tarihinde gerçekeşen haftalık basın toplantısında Finlandiya Cumhurbaşkanı Alexander Stubb'un "ülkesinin nükleer caydırıcılığa sahip olmasının önemli olduğu" açıklamasını değerlendirdi.

Zaharova söz konusu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Eğer Amerikan nükleer silahları Kuzey Avrupa'da ortaya çıkarsa bu silahları alan ülkelerin güvenliği sadece zayıflamakla kalmayacak, aynı zamanda açıkça zarar görecektir” diyerek açık bir şekilde tehdit etti. 

ABD NÜKLEER SİLAHI: RUSYA-NATO ÇATIŞMASINDA KAÇINILMAZ HEDEF

Açıklamasında ayrıca bu silahların bir tehdit oluşturacağına işaret eden Zaharova, “Bu tür nesneler doğrudan bir tehdit kaynağı oluşturacaktır ve doğal olarak ülkemiz ile NATO arasında doğrudan askeri çatışma senaryosunun belirlediği meşru hedefler listesine de dahil olması da kaçınılmaz olacaktır. ABD'nin ve uydularının güçlü bir şekilde istediği şeyin de tam olarak bu olduğunu anlıyoruz" ifadelerine de yer verdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.