SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya, Norveç sınırında çocuklara silah eğitimi veriyor!

Rusya, Norveç sınırına 7 kilometre uzaklıktaki Murmansk bölgesindeki Peçenega köyünde çocuklara gerçek silahlarla atış eğitimi verdi.

Haber Giriş Tarihi: 16.02.2024 15:30
Haber Güncellenme Tarihi: 16.02.2024 17:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya, Norveç sınırında çocuklara silah eğitimi veriyor!

İşgalci Rusya'nın Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne karşı başlattığı işgal girişimi Baltık ülkelerinde tehdit haline geliyor. Rusya, Norveç sınırına 7 kilometre uzaklıktaki Murmansk bölgesindeki çocuklara atış eğitimi verdi.

RUSYA, NORVEÇ SINIRINDA ÇOCUKLARA ATIŞ VERDİ

Norveç televizyon kanalı Norsk rikskringkasting'in (NRK) gündeme getirdiği olayda, Rus çocuklara Murmansk bölgesinde Peçenega köyünde saldırı tüfeği atma ve kamuflaj ağları örme eğitimi verildi. Norveç merkezli basın kuruluşu Barents Observer'in editörü Thomas Nilsen, Rus çocuklara Norveç sınırında askerî eğitim verilmesiyle ilgili fotoğrafları kamuoyu ile paylaştı.

Nilsen, "Bazı fotoğrafları paylaşmanın ve insanlara göstermenin iyi olacağını düşündüm çünkü kafası karışan tek kişinin ben olduğumu sanmıyorum... Bu, önümüze çıkan yepyeni bir gündelik hayat. Norveç'in Rusya'ya sınırı olan kısmı için bu çok acımasız" ifadelerini kullandı. 

Çocukların silah eğitimi aldığının dürbünle rahatlıkla görülebildiğini ifade eden editör, "Çocukların bunu yaşamak zorunda kalması kalbimi kırıyor. Bu tür görüntüleri görmek kesinlikle gerçeküstü" yorumunda bulundu. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.