SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna, dün Kırım'a düzenlediği operasyonun ayrıntılarını açıkladı

Ukrayna ordusu, dün düzenlediği operasyon sırasında Rus işgali altındaki Kezlev (Yevpatoriya) yakınlarında bulunan hava savunma kontrol merkezini vurdu.

Haber Giriş Tarihi: 05.01.2024 19:15
Haber Güncellenme Tarihi: 05.01.2024 19:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna, dün Kırım'a düzenlediği operasyonun ayrıntılarını açıkladı

Ukrayna ordusu, dün düzenlediği operasyon sırasında Rus işgali altındaki Kezlev (Yevpatoriya) yakınlarındaki askeri iletişim birimini vurduğunu açıkladı.

Rus işgali altındaki bölgelerde faaliyet gösteren “Ateş” isimli gizli direniş hareketi, Ukrayna ordusunun dün Kırım’a düzenlediği operasyonun ayrıntıları hakında bilgi verdi. Yapılan açıklamaya göre, Kezlev yakınlarında bulunan Orat Moynak (Uyutnoye) köyüne düzenlenen saldırı sonucunda, Kremlin ile doğrudan iletişimden ve hava savunmasını koordine etmekten sorumlu olan iletişim kontrol merkezi devre dışı bırakıldı.

YARIMADANIN HAVA SAVUNMASINDAN SORUMLU KONTROL MERKEZİ VURULDU

Açıklamada, “Ajanlarımız, dün füzeyle vurulan Kezlev yakınlarındaki askeri iletişim biriminde keşif gerçekleştirdi ve bilgileri Ukrayna ordusuna iletti. Elde edilen bilgilere göre; tüm yarımadanın hava savunmasının koordinasyonundan ve ayrıca Kremlin ile güvenli iletişim kanalından sorumlu kontrol merkezi vuruldu” denildi. Ayrıca, saldırı sırasında radar istasyonunun zarar gördüğü belirtildi.

RUS MEDYASI DA ASKERİ ÜSLERİN VURULDUĞUNU DOĞRULADI

Öte yandan Rus medyasında çıkan haberlerde, Akyar ve Kezlev yakınlarındaki Rus askeri üslerine saldırı düzenlendiği teyit edildi. Saldırıda en az 23 Rus askerinin hayatını kaybettiği öne sürüldü. Rus medyasına göre, ölenler arasında 5 üst düzey Rus subayı ve 9 özel kuvvet askeri bulunuyordu.

AKYAR'DA KOMUTA VE KONTROL NOKTASI VURULDU

Ayrıca Ukrayna ordusu, dün Rus işgali altındaki Akyar (Sivastopol) yakınlarında bulunan Rus ordusunun komuta ve kontrol merkezini vurduğunu açıkladı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.