SON DAKİKA
Hava Durumu

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türklerinin Avustralya'daki sembol merkezini ziyaret etti

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, tadilatın sürdüğü Kuzey Kıbrıs Türk Toplum Merkezi Victoria binasını ziyaret etti ve sembolik açılış törenine katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2024 12:16
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2024 15:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türklerinin Avustralya'daki sembol merkezini ziyaret etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, tadilatta olan Kuzey Kıbrıs Türk Toplum Merkezi Victoria binasını ziyaret etti ve sembolik açılış törenine katıldı. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’a Türkiye Cumhuriyeti Melbourne Başkonsolosu Doğan Ferhat Işık ve KKTC Melbourne Fahri Temsilcisi Hasan Sayar da eşlik etti.

TATAR, KUZEY KIBRIS TÜRK TOPLUM MERKEZİ VİCTORİA BİNASINI GEZDİ

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Toplum Merkezi Victoria binasını gezdi. Merkezin tarihçesi ve sunduğu hizmetler hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Tatar, sembolik açılış töreninde yaptığı konuşmada “Victoria Kuzey Kıbrıs Türk Toplum Merkezi'nin kökleri 1949 yılına, yani 13 Kıbrıslı Türk'ün Ahmet Mustafa’nın evinde buluştuğu ve Kıbrıslı Türklere yönelik bir merkez satın alma fikrinin ilk kez tartışıldığı döneme dayanmaktadır. Kıbrıs Türk toplum merkezi açmaya vesile olan, kararlılık ve vizyona sahip olan herkese teşekkürlerimi sunmak isterim.”  ifadelerini kullandı.

Tatar, "Tam olarak tamamlanmasa da toplum merkezinin büyük yenileme çalışmalarının Avustralya’da yaşayan Kıbrıs Türklerine daha fazla faaliyet ve hizmet sunabileceğine inanıyorum." dedi.

KIBRIS TÜRKLERİNİN AVUSTRALYA’YA GELİŞİNİN 80. YIL DÖNÜMÜ

Konuşmasında Kıbrıs Türklerin Avustralya'ya gelişinin 80. yıl dönümüne işaret eden Tatar, "Toplum merkezi insanlara sosyalleşme, öğrenme ve temel hizmetlere erişme fırsatı veriyor ve Victoria Kuzey Kıbrıs Türk Toplum Merkezi Kıbrıslı Türklerin çok kültürlü Avustralya'da tanınan bir topluluk haline gelmelerinde yardımcı olma konusunda önemli ve tarihi bir rol oynamıştır. Birlik ve beraberliğiniz bizim için çok önemli.”  ifadelerine yer verdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.