SON DAKİKA
Hava Durumu

Fransa Dışişleri Bakanlığından Rusya’ya kınama!

İşgalci Rusya, Herson’a 1 Şubat’ta insansız hava araçlarıyla büyük bir saldırı düzenlemişti. Saldırı sonucunda 2 Fransız gönüllü hayatını kaybetti. Fransa Dışişleri Bakanlığı, bu saldırıyı kınadığını ifade etmek için Rusya'nın Paris Büyükelçisi Aleksey Meşkov'u çağıracak.

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2024 15:00
Haber Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 16:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Fransa Dışişleri Bakanlığından Rusya’ya kınama!

İşgalci Rusya, 1 Şubat’ta Herson kentinde bulunan Berıslav kasabasına insansız hava araçlarıyla büyük bir saldırı düzenlemişti. Saldırı sonucunda 2 Fransız gönüllü hayatını kaybetti.

Fransa merkezli BFMTV’nin bugün yayımladığı habere göre Fransa Dışişleri Bakanlığı, bu saldırıyı kınadığını ifade etmek için Rusya'nın Paris Büyükelçisi Aleksey Meşkov'u çağıracağı kaydedildi.

Ayrıca BFMTV’nin haberinde, Fransa Savunma Bakanlığı'nın Rusya'ya yönelik tepkisini gösterdi. Yapılan açıklamada Fransa'nın, "Fransa'yı hedef alan her türlü devam eden dezenformasyon kampanyasını da kınayacağı” ifade edildi.

FRANSA: RUSYA'NIN ZAPORİJJYA'YA YÖNELİK SALDIRILARI SAVAŞ SUÇUDUR

Fransa, işgalci Rusya’nın Ukrayna’ya karşı düzenlediği füze saldırılarını kınayarak Rus ordusunun işlediği savaş suçlarının cezasız kalmaması gerektiğini vurgulamıştı.

Fransa Dışişleri Bakanlığı, 11 Ağustos 2023'te yayımladığı açıklamada, Rusya’nın Zaporijjya başta olmak üzere Ukrayna’nın sivil yerleşim yerlerine düzenlediği füze saldırılarını kınamıştı. Açıklamada, “Söz konusu saldırılar yine, uluslararası insancıl hukuku ağır bir şekilde ihlal ederek,  yerleşim alanları da dahil sivil altyapıyı hedef alıyor” ifadeleri yer almıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.