SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya, asker yakınları tarafından gerçekleşen protestoları engelliyor

Birleşik Krallık Savunma Bakalığı tarafından Ukrayna'daki duruma ilişkin hazırlanan son rapora göre Kremlin, görevdeki askerlerin anne ve eşlerinin protestolarını engellemeye çalışıyor.

Haber Giriş Tarihi: 02.12.2023 16:20
Haber Güncellenme Tarihi: 02.12.2023 16:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya, asker yakınları tarafından gerçekleşen protestoları engelliyor

Birleşik Krallık Savunma Bakanlığının 2 Aralık 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaştığı rapora göre, Kasım 2023'te Moskova'da düzenlenen protesto gösterilerinin ardından Rus yetkililer benzer olayların yaşanmasını engellemeye çalışıyor.

Konu, Birleşik Krallık Savunma Bakanlığının resmî kurumsal haberin yer aldığı sosyal medya sayfası tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.

PROTESTO YAPILMAMASI KARŞILIĞINDA PARA TEKLİF EDİLİYOR

Pravda gazetesinin gündeme getirdiği habere göre, analistler Rusya'daki sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan araştırmaların ve protestocu eşlerin yorumlarının, cephedeki askerlerin yakınlarına sessiz kalmaları karşılığında daha büyük ödemeler teklif edildiğini gösterdiğini belirtiyor.

İstihbarat servisi, "Yetkililer muhtemelen Eylül 2022'de seferber edilen ve bir yılı aşkın süredir cephede olan vatandaşlarla ilgili protestolara karşı özellikle hassastırlar" dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.