SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Cumhurbaşkanı: Putin ya deli ya da cezalandırılmayacağını biliyordu

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy (Volodimir Zelenski), Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için “Aklı başında bir kişi başka bir devlete karşı tam kapsamlı bir savaş başlatamaz. O ya delidir ya da bunun için cezalandırılmayacağını biliyordu.” ifadelerini kullandı.

Haber Giriş Tarihi: 26.05.2024 09:45
Haber Güncellenme Tarihi: 26.05.2024 12:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Cumhurbaşkanı: Putin ya deli ya da cezalandırılmayacağını biliyordu

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy (Volodimir Zelenski), 20 Mayıs 2024 tarihinde The New York Times’a verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu.

“YA DELİ YA DA BUNUN İÇİN CEZALANDIRILMAYACAĞINI BİLİYORDU”

Zelenskıy, “Putin aklını kaçırmış durumda çünkü aklı başında bir kişi başka bir devlete karşı geniş çaplı bir savaş başlatamaz. Ya deli ya da bunun için cezalandırılmayacağını biliyordu, bu da diğer ülkelerle bir çeşit diyalog olabileceği anlamına geliyor. Bunu düşünmek bile istemiyorum çünkü o zaman bu bir ortaklık değil, arkamızdan oynanan bir oyun ve tam bir ihanettir.” ifadelerini kullandı.

UKRAYNA'NIN KÜRESEL BARIŞ ZİRVESİ'NDEN BEKLENTİLERİ KONUŞULDU

Zelenskıy, 25 Mayıs 2024 tarihinde The New York Times'a verdiği röportaja ilişkin yaptığı açıklamada ise  “Ukrayna'nın Küresel Barış Zirvesi'nden beklentilerinden bahsettim. Ayrıca Rusya topraklarına yapılacak saldırılarda Amerika’nın silahlarının kullanılması yasağını, Ukrayna'ya NATO birlikleri gönderme olasılığını ve ortaklarımızın ülkemizi korumak için şu anda sağlayabileceği pratik yardımı da tartıştık.” dedi.

BİRİNCİ KÜRESEL BARIŞ ZİRVESİ İSVİÇRE’DE YAPILACAK

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, 19 Mart 2024 tarihinde video konferans yoluyla düzenlediği uluslararası basın toplantısında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Kuleba, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy’nın “barış formülünün” halihazırda geçerli olan en gerçekçi plan olduğunu vurgulamıştı. Kuleba, toplantıda Ukrayna’nın İsviçre ev sahipliğinde "Birinci Küresel Barış Zirvesi" düzenleyeceğini duyurmuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.