SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Kara Kuvvetleri Komutanı, Rusya'nın oluşturduğu yeni askerî grubu açıkladı

Ukrayna Kara Kuvvetleri Komutanı Oleksandr Pavlyuk, 100 bin askerden oluşan yeni bir grup oluşturan Rusya’nın yaz aylarında saldırıya geçebileceğini ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 23.03.2024 16:00
Haber Güncellenme Tarihi: 23.03.2024 16:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Kara Kuvvetleri Komutanı, Rusya'nın oluşturduğu yeni askerî grubu açıkladı

Ukrayna Kara Kuvvetleri Komutanı Oleksandr Pavlyuk, Rus ordusunun yaz aylarındaki saldırıda kullanılabilecek 100 bin askerden oluşan yeni bir grup oluşturduğunu ifade etti.

"FARKLI SENARYOLARA HAZIRLANIYORUZ"

Ukrayna Kara Kuvvetleri Komutanı Oleksandr Pavlyuk, 22 Mart 2024 tarihinde yaptığı açıklamada, “Rusya’nın tam olarak ne planladığını bilmiyoruz. Sadece onların 100 bin askerden oluşan yeni bir grup oluşturduğunu biliyoruz. Ancak saldırı başlatmaları şart değil. Belki de bunu savaş yeteneklerini kaybeden birliklerini yenilemek için kullanacaklar. Ancak yazın başında, istikametlerden birinde saldırı operasyonlarını yürütmek için bazı güçlere sahip olmaları muhtemeldir.” ifadelerinin kullandı.

Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin, Rusya Federasyonu'nun oluşturduğu tüm kaynakların halihazırda savaşa dahil olmasını sağlamak için mümkün olan her şeyi yaptığını belirten Pavlyuk, “Farklı senaryolara hazırlanıyoruz.” dedi.

Rusya’nın önemli kaynakları Liman, Bahmut ve Avdiyivka bölgelerinde yoğunlaştırdığını aktaran Kara Kuvvetleri Komutanı, “Mevzi savaşı devam ediyor. Şimdilik bir bir avantaj elde edemiyoruz. Düşman daha fazla kaynağa sahip, ancak her şeyin bir zamanı vardır." değerlendirmesinde bulundu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.