SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya, Kerç Köprüsü’nü korumak için yeni barikat kurdu

Rus işgal güçleri, Kerç Boğazı üzerinde yasa dışı olarak inşa ettikleri Kerç Köprüsü’nü (Kırım Köprüsü) Ukrayna saldırılarından korumak için yeni barikat kurdu.

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2024 16:45
Haber Güncellenme Tarihi: 24.05.2024 17:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya, Kerç Köprüsü’nü korumak için yeni barikat kurdu

Kırım’ın Kremlin kontrolündeki sözde yönetimi, Rusya’nın Yarımada'yı işgal ettikten sonra Kerç Boğazı üzerinde yasa dışı olarak inşa ettiği ve Ukrayna'nın güneyine asker ile teçhizat sevk etmek için kullandığı Kerç Köprüsü’nün (Kırım Köprüsü) Ukrayna'nın insansız deniz araçlarından korumak için yedi bölümlü barikat kurdu. İşgalcilerin oluşturduğu köprü “savunma hattı” küçük mavnalardan oluşuyor.

HER BİRİNİN UZUNLUĞU 90-100 METRE

Krımskiy Veter izleme grubu, uydu görüntülerine dayanarak yaptığı açıklamada, Rus işgal güçlerinin Kerç Köprüsü’nü (Kırım Köprüsü) korumak için yedi bölümlü barikat kurduğunu duyurdu. Dün yayımlanan açıklamada, “Bugün itibarıyla 7 bölümünün kurumu yapıldı. Her birinin uzunluğu 90-100 metredir.” denildi.

Rusya'nın Kerç Köprüsü’nün Karadeniz tarafında ikinci bir savunma hattı inşa ettiği belirtilirken, bu kez barikatın halatlarla birbirine bağlanan fıçılardan değil küçük mavnalardan oluştuğu aktarıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.