SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Parlamentosunda, Kırım işgalden kurtarıldıktan sonraki adımlar görüşüldü

Ukrayna milletvekilleri, Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Özerk Cumhuriyeti Temsilciliği ile Kırım'ın Rus işgalinden kurtarılmasından sonraki atılacak adımları görüştü.

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2023 14:53
Haber Güncellenme Tarihi: 11.05.2023 15:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Parlamentosunda, Kırım işgalden kurtarıldıktan sonraki adımlar görüşüldü

Ukrayna milletvekilleri, Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Özerk Cumhuriyeti Temsilcisi Tamila Taşeva ile bir araya geldi. Görüşmede, Kırım’ın Rus işgalinden kurtarılmasından sonra alınacak kararlar ve atılacak adımlar ele alındı.

Ukrayna Parlamentosu Başkan Yardımcısı Oleksandr Korniyenko, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Ukrayna milletvekillerinin, Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Özerk Cumhuriyeti Temsilcisi Tamila Taşeva ile görüşme yaptığını bildirdi. Korniyenko görüşmede, Kırım işgalden kurtarıldıktan sonra Ukrayna'nın atacağı adımların müzakere edildiğini aktardı.

"KIRIM KONUSU HER ZAMAN UKRAYNA'NIN GÜNDEMİNDE"

Bu bağlamda, kamu makamlarının hazır olup olmadığı ve personel eğitimi, askerileştirme, jeopolitik ve güvenlik dahil olmak üzere birçok soru ve meydan okumanın ortaya çıktığını vurgulayan Parlamento Başkan Yardımcısı, “Kırım konusu Ukrayna için her zaman gündemdeydi. Özellikle şu an Kırım Platformu ve onun parlamento düzeyi çerçevesinde işgalden sonra bizi bekleyen ayrıntılar hakkında net şeklinde konuşmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan, Korniyenko, Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Özerk Cumhuriyeti Temsilciliğine ve ilgili makamlara kaliteli ve profesyonel çalışma için teşekkür etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.