SON DAKİKA
Hava Durumu

Avrupa'nın sembolleri Ukrayna Bayrağı renkleri ile süslendi

Avrupa'daki Ukrayna dostu devletler, işgalci Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik başlattığı topyekun işgal girişiminin 2.yıldönümünde devlet binalarını Ukrayna Bayrağının renkleri ile süsledi.

Haber Giriş Tarihi: 25.02.2024 11:34
Haber Güncellenme Tarihi: 25.02.2024 12:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Avrupa'nın sembolleri Ukrayna Bayrağı renkleri ile süslendi

İşgalci Rusya, tam 10 yıl önce 2014’te Kırım’ı işgal ederek Ukrayna’ya karşı savaş başlattı.Dünya’nın Kırım’ın işgaline yeterince tepki göstermemesi işgalci Putin’in iştahını kabarttı ve 24 Şubat 2022’te Rusya Ukrayna’ya karşı topyekûn işgal girişimi başlattı.

Terörist devlet Rusya’nın topyekûn işgal girişimi ve saldırılarının 2. yılında, Avrupa'daki Ukrayna müttefiki ülkeler devlet binalarını ve önemli sembollerini Ukrayna Bayrağının renkleri ile süsledi.

KANADA BARIŞ KULESİ UKRAYNA BAYRAĞININ RENKLERİNDE IŞIKLANDIRILDI

Kanada devleti, Rusya'nın Ukrayna'ya karşı başlattığı toyekun işgal girişiminin 2. yıldönümünde Ukrayna'nın yanında olduklarını belirtti. Kanada Başbakanlık Sarayı'dan yapılan açıklamada, "Bu gece ve yarın akşam Ukrayna halkını onurlandırmak amacıyla Barış Kulesi Ukrayna bayrağının renklerinde ışıklandırılacak. Rusya'nın tam kapsamlı işgalini başlatmasının üzerinden iki yıl geçmişken, Kanada'nın Ukrayna'ya olan desteği sarsılmaz ve kesin olmaya devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

BİRLEŞİK KRALLIK'IN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ BİNASINI UKRAYNA BAYRAĞI RENKLERİYLE IŞIKLANDIRDI

Birleşik Krallık'ın Ankara Büyükelçiliği konut binasını mavi ve sarı renklerle aydınlatarak, "Bugün Rusya'nın Ukrayna'yı yasadışı işgalinin üzerinden iki yıl geçti. Bu yıldönümünde, Birleşik Krallık'ın Ukrayna'ya kararlı desteğinin bir göstergesi olarak  Büyükelçilik Konutu’nu mavi ve sarı  renklerle  aydınlattık" notuyla açıklama yaptı.

"UKRAYNA HALKININ YANINDA YER ALMAYI SÜRDÜRÜYORUZ"

Amerika Birleşik Devletleri'nin Ankara Büyükleçiliği, "24 Şubat Rusya’nın Ukrayna’ya karşı haksız savaşını başlatmasının 2. yıldönümü. Büyükelçilik konutunu Ukrayna bayrağının mavi ve sarı renkleriyle aydınlatarak Ukrayna halkıyla dayanışmamızı ifade ediyoruz. Ukrayna halkının yanında yer almayı sürdürüyoruz" ifadeleriyle büyükelçilik konutunu Ukrayna bayrağının renkleri ile süsledi. 


 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.