SON DAKİKA
Hava Durumu

Macron, Ukrayna’ya destek amacıyla Avrupalı liderleri Paris’e davet etti

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna’ya destek amacıyla uluslararası iş birliğinin güçlendirilmesini görüşmek üzere Paris'e Avrupalı liderleri davet etti.

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2024 14:20
Haber Güncellenme Tarihi: 23.02.2024 16:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Macron, Ukrayna’ya destek amacıyla Avrupalı liderleri Paris’e davet etti

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 26 Şubat’ta Ukrayna’ya destek amacıyla  Avrupalı liderler ile Paris’te görüşecek. Fransa Cumhurbaşkanlığından 22 Şubat’ta yapılan açıklamada "Ukrayna'nın işgalinin başlamasından iki yıl sonra, bu çalışma toplantısı Ukrayna'ya destek veren ortaklar arasındaki iş birliği düzeyini artırmanın yollarını araştırmak için bir fırsat olacak" ifadelerine yer verildi.

AVRUPA’DA "UKRAYNA YORGUNLUĞU" YOK

Fransız yetkililer tarafından ABD'den gelecek destek endişelerine rağmen Macron'un Avrupa'da "Ukrayna yorgunluğu" olmadığını Moskova'ya açıkça ifade etmeye kararlı olduğu belirtildi.  

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda da 22 Şubat'ta "Başkan Macron, Ukrayna'ya yönelik yeni çözüm ve yardım önerilerini görüşmek üzere birçok Avrupalı ​​lideri özel bir geziye Paris'e davet etti. Bunları ayrıntılı olarak tartışacağız" dedi. 

ZELENSKIY VE MACRON SAVAŞTAKİ SON DURUMU ELE ALDI

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy,  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefon görüşmesi gerçekleştirmişti. İki lider, 10 Şubat 2024 tarihinde geçekleşen görüşmede Savaş alanındaki durum ile Ukrayna'nın insansız hava araçları, topçu ve mühimmat, elektronik harp ve taşınabilirden uzun menzile kadar hava savunma sistemlerini içeren savunma ihtiyaçlarını ele almıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.